Jakie trofea sportowe są najbardziej znane na świecie?
Jakie trofea sportowe są najbardziej znane na świecie?

Jakie trofea sportowe są najbardziej znane na świecie?

W Polsce znajdziemy wielu pasjonatów sportów w rozmaitej formie. Niektórzy swoje zainteresowanie przekłuwają na aktywność fizyczną w formie uczestnictwa w meczach ze swoją drużyną lub biegania w parku. Zdecydowanie większa grupa skupia się na śledzeniu zmagań przed telewizorem. Każdy z nich ma jednak jedno marzenie - zobaczyć swoją ulubioną drużynę lub sportowca z medalem lub pucharem.

 

Spis treści:

  1. Puchary sportowe w piłce nożnej
  2. Medale sportowe na Igrzyskach Olimpijskich
  3. Medale i puchary wręczane każdego dnia

 

Puchary sportowe w piłce nożnej

Futbol to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na całym świecie. W Polsce mamy również wielu fanów siatkówki oraz koszykówki, jednak to piłkarskie puchary sportowe rozpoznaje zdecydowanie najwięcej osób. Przede wszystkim mowa tutaj o charakterystycznym trofeum za wygranie Ligi Mistrzów oraz złocie za Mistrzostwo Świata. Każde z nich to marzenie każdego sportowca, który profesjonalnie gra w piłkę nożną. Co ciekawe, charakterystyczny puchar przedstawiający dwóch sportowców unoszący globus nie trafia na stałe do danej reprezentacji - mistrzowie świata otrzymują jego pozłacaną replikę.

Poczuj się jak mistrz świata - puchary sportowe dla każdego!

Medale sportowe na Igrzyskach Olimpijskich

Raz na cztery lata w najcieplejszych miesiącach roku śledzimy zmagania sportowców w rozmaitych dyscyplinach w trakcie Igrzysk Olimpijskich. Absolutnie najlepsi stają po zawodach na podium i na stałe wpisują się w historię światowego sportu. Medale sportowe w trakcie tej imprezy charakteryzują się dokładnie takim samym awersem, niezależnie od organizatora. Aby uhonorować zasługi oraz tradycję wywodzącą się jeszcze ze Starożytnej Grecji, z jednej strony możemy podziwiać skrzydlatą Nike, olimpijskie koła oraz w tle Partenon i Akropol. Paradoksalnie, złote medale wykonane są ze... srebra.

Pierwsze, drugie czy trzecie miejsce? U nas znajdziesz medale sportowe na każde miejsce!

Medale i puchary wręczane każdego dnia

Oczywiście świat nie dzieli się na mistrzów świata oraz olimpijczyków i kompletne beztalencia sportowe. Wiele osób walczy nawet o pozornie błahe trofea, takie jak zwycięstwo w lidze firmowej w siatkówce czy piłce halowej. Organizatorzy takich przedsięwzięć także na sam koniec rozgrywek zapraszają wszystkie drużyny na oficjalne zakończenie całych zawodów. Każdego dnia zarówno dorośli, jak również dzieci mogą otrzymywać statuetki, medale i puchary za swoje osiągnięcia, nie tylko w sporcie. Warto sprawić chwilę wyjątkowej radości takim osobom poprzez zakup trofeów z prawdziwego zdarzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl